Obserwuj:
Design

ornamenta & caesar, czyli szkolenie we włoszech

W zeszłym tygodniu, na zaproszenie firmy Decorom byłam na szkoleniu we Włoszech. Wraz z grupą architektów i projektantów wnętrz, miałam okazję zobaczyć fabryki oraz salony ekspozycyjne dwóch producentów płytek Ornameta i Caesar.  Caesar jest mi znany od dłuższego czasu, z kolei Ornamente wypatrzyłam dopiero w zeszłym roku w na targach w Mediolanie, kiedy to rozpływałam się z zachwytu nad ich wzorami płytek na Via Tortona
 
A jakie one są? Przede wszystkim wzorzyste, graficzne, wyglądające jak odręcznie pomalowane czarnym pisakiem. Są również klasyczne – przywołujące na myśl starą angielską ceramikę. Kolejne motywy są zaczerpnięte z mody – to wzory w pepitę oraz kratkę burberry.  Sporo jest również ceramiki przypominającą posadzkę w XIX wiecznych kamienicach, w nieco unowocześnionej formie – byłam nią zachwycona!
Wzorów mnóstwo, kształtów również – od klasycznych kwadratów i prostokątów w najróżniejszych formatach, po bardzo popularne obecnie heksagony. Jest w czym wybierać!

Oprócz płytek, fabryk i szkoleń mieliśmy jeszcze chwilę czasu na zwiedzenie bliższej i nieco dalszej okolicy – byliśmy w San Marino i Bolonii. Ale o tym będzie następnym razem – stay tuned!

 

Jeśli to co robię inspiruje Cię - poleć mnie proszę swoim znajomym :)

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Wpisy, które Cię zachwycą: