Obserwuj:
Projekty, Wydarzenia

kolekcja mebli 2B – backstage

Słoneczny wrześniowy dzień. Realizujemy sesję zdjęciową mebli naszego projektu – 2B, która powstała na zlecenie Durbas Style. Podjeżdżamy z Alicją pod kamienicę, chwilę rozładowujemy auto bo przywiozłyśmy mnóstwo dodatków do stylizacji. W drzwiach wita nas Kasia, właścicielka mieszkania. Parę minut po dziesiątej podjeżdża fotograf Przemek i Edyta, właścicielka Durbas Style.
Zaczynamy zdjęcia!

kolekcja-mebli-2b-backstage-6

kolekcja-mebli-2b-backstage-24

kolekcja-mebli-2b-backstage-30

kolekcja-mebli-2b-backstage-31

kolekcja-mebli-2b-backstage-3

Tę sesję zaczęłyśmy z Alicją planować na przełomie lipca i sierpnia, kiedy meble z kolekcji 2B były gotowe, by pokazać je szerszej publiczości. Styl kolekcji to ukłon w stronę klimatu vintage i duńskiej klasyki, dlatego zależało nam aby tłem do zdjęć było wnętrze klasycznej krakowskiej kamienicy.

Poszukiwania miejsca do sesji rozpoczęłyśmy od przeglania krakowskich restauracji (zdjęcia mebli Kółko Krzyżyk powstały m.in. w krakowskim bistro), jednak nic nie spełniało naszych oczekiwań. Wertowałyśmy również ogłoszenia apartamentów na wynajem, myśląc że w końcu coś się znajdzie. I o ile wpadło nam w oko jedno z mieszkań, o tyle było w nim niewiele dziennego światła (okna były od strony dziedzińca). Minusem była również lokalizacja – mieszkanie znajdowało się w centrum Starego Miasta, wiec wjazd dostawczym samochodem i całodniowy parking był praktycznie niemożliwy.
Poszukiwania wnętrza zaczęło nam, lekko mówiąc, spędzać sen z powiek bo o ile byłyśmy pewne w kwestii fotografa – niezmiennie Przemek Kuciński, o tyle nie miałyśmy gdzie tego wszystkiego zrealizować. Niedługo później okazało się , że rozwiązanie znajduje się tuż „pod nosem” czyli na Instagramie. Profil Kasi obserwowałam od dłuższego czasu, a wnętrze jej mieszkania idealnie wpisywało się w nasz koncept. Po kilku wiadomościach i krótkiej rozmowie telefonicznej, ten punkt z listy mogłyśmy wreszcie odhaczyć.

Na dzień przed zdjęciami wypożyczyłyśmy z Alicją dodatki do sesji: obrazy i plakaty, lampy, poduszki… Tutaj jeszcze raz chciałabym podziękować BoConcept Kraków, sklepowi Rzeczy Same i 4Style, za udostępnienie pięknych przedmiotów! Pozostałe dodatki pozbierałyśmy od siebie z domów, więc wprawne oko zauważy pewną powtarzalność przy stylizacji 2B i Kółko Krzyżyk.

kolekcja-mebli-2b-backstage-7

kolekcja-mebli-2b-backstage-13

kolekcja-mebli-2b-backstage-5

kolekcja-mebli-2b-backstage-1

kolekcja-mebli-2b-backstage-10

kolekcja-mebli-2b-backstage-12

kolekcja-mebli-2b-backstage-20

kolekcja-mebli-2b-backstage-23

kolekcja-mebli-2b-backstage-22

Wszystkie zdjęcia zrealizowaliśmy w jednym pomieszczeniu, salonie, zmienialiśmy jedynie ściany: szafki rtv i regał fotografowane były w sąsiedztwie kominka, stół jadalny przy ogromnym oknie a komody przy dwuskrzydłowych drzwiach, które dodały autentyczności.

Na planie panował lekki bałagan, bo cały czas przynosiliśmy i wynosiliśmy do kuchni kolejne dodatki których akurat nie potrzebowaliśmy, a które wchodziły nam w kadr.  Temu wszystkiemu przyglądał się kot Kasi – który również wziął udział w całym w przedsięwzięciu, i tym samym pojawił się na kilku finalnych zdjęciach.

kolekcja-mebli-2b-backstage-29

kolekcja-mebli-2b-backstage-27

kolekcja-mebli-2b-backstage-4

kolekcja-mebli-2b-backstage-21

kolekcja-mebli-2b-backstage-26

kolekcja-mebli-2b-backstage-28

kolekcja-mebli-2b-backstage-2

I jeszcze słowo o stylizacji: razem z Alicją w tej kwestii rozumiemy się bez słów. Idealnie zgrałyśmy się przy zdjęciach domu jednorodzinnego i sesji mebli Kółko Krzyżyk. Tym razem w kwestii stylizacji ja byłam po stronie minimalizmu, a ona przekonywała mnie do lekkiego nadmiaru (żeby nie powiedzieć przepychu). I wiecie co? Miała rację!

Wprost uwielbiam te zdjęcia 🙂

kolekcja-mebli-2b-backstage-11

Kolekcja 2B oraz Kółko Krzyżyk dostępne są w sklepie UmeblujMieszkanie.pl

Jeśli to co robię inspiruje Cię - poleć mnie proszę swoim znajomym :)

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Wpisy, które Cię zachwycą: