Obserwuj:
Dzieci, Mój dom, Przyjemności

przygotowania do świąt

przygotowania do świąt święta slow

Dzisiaj rano słuchając Chilli w samochodzie, usłyszałam że pozostało 9 dni do Świąt. Przez chwilę sama zaczęłam przeliczać w głowie, bo cały czas wydawało mi się że do Wigilii  jest jeszcze sporo czasu. Jednak stoiska z choinkami, które pojawiły się przy wszystkich większych sklepach, mówią jedno: coraz bliżej Święta!

Podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym, staram się nie wpadać w żadne przedświąteczne szaleństwo ani  gorączkę zakupów. O grudniu zaczęłam myśleć miesiąc wcześniej, wtedy już planowałam zakupy prezentowe dla najbliższych na Mikołaja i Gwiazdkę. Dzisiaj, mogę z dumą oznajmić że mam już komplet podarunków, które zostały mi tylko do zapakowania.

przygotowania do świąt święta slow

Ostatnie kilka dni spędziłam z Lili w domu, bo przyplątała się kolejna infekcja. Tym samym mogłyśmy razem przeglądnąć dekoracje świąteczne: wyciągnęłyśmy pudło z lampkami choinkowymi, szyszkami, całą masę baniek (czy ktoś jeszcze używa tego słowa?), drewnianych gwiazdek i serduszek. Przez ostanie lata nazbierało się tego trochę, tak że wystarczy na dwie choinki.

przygotowania do świąt święta slow

A właśnie! We wtorek przyjechały do nas choinki – piękne pachnąca jodły. Zdecydowaliśmy, że wolimy je mieć w donicach aby wytrzymały nieco dłużej niż do Sylwestra. Duża stoi w salonie, druga mniejsza – w Liliankowym pokoju.  Także najbliższy weekend spędzimy na ubieraniu tych ślicznotek i dekoracji domu.

przygotowania do świąt święta slow

W planach mamy jeszcze kolejną partię pierniczków, bo poprzednia dała się zjeść. Ale tak to już jest, że cały grudzień pachnie przyprawami korzennymi i ciasteczkami.
No i trudno się temu oprzeć 🙂

Jeśli to co robię inspiruje Cię - poleć mnie proszę swoim znajomym :)

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Wpisy, które Cię zachwycą:

 • Ewelina

  O matko! Ale masz piękny dom! W tym roku, podobnie jak w poprzednim, nie mamy choinki w domu. Mamy ich mnóstwo na dworze. Ale pierniczki czy uszka.. będą tradycyjnie… wspólnie robione..

  • Dziękuję <3 Ja chyba nie wyobrażam sobie domu bez choinki na święta…. Musi być 🙂

 • Guesswhatpl

  Piękne wnętrze i cudowna choinka. Żywe są jednak zdecydowane lepsze, niż sztuczne, a do tego jeszcze ten ich zapach. Super! Pozdrawiamy i życzymy Wesołych Świąt!

  • Pięknie dziękuję – również życze Cudownych Świąt <3

 • Dla mnie to jest właśnie magi świąt- bycie razem, robienie wszystkiego z radością, bez spiny. Pięknie u Was <3

 • marta

  Piękny dom. Skąd obraz jeśli można wiedzieć.jest boski.

  • Obraz z pierwszego zdjęcia to grafika która została zrealizowana na moje zamówienie 🙂

 • Natalia_21

  Fajny wpis. Może też zdecyduję się na jodłę w domu? Do tej pory zawsze wybieraliśmy świerk.

 • jak pięknie ! u nas panuje wieczny „twórczy” chaos 😀

 • Pięknie tu u Ciebie. Z całą pewnością będę zaglądać bo tworzysz styl, ktory uwielbiam a ktorego nigdy nie udaje mi się odtworzyć u siebie 😉 Pozdrawiam Cię serdecznie.

  • Dziękuję <3 Przyznaję ze w tym roku stwierdziłam że nie odpuszczam – dekoruję dom tak, jak zawsze chciałam aby był, bez wymówek 🙂

 • Gosia

  Jest pięknie, ale ja nie o choince 😉 tylko tym cudnym aparacie (kamerze)? Działa to cudo? czy to tylko dekoracja? Ale jeśli tylko deko to piękna!!! Wszyscy zawsze pytają a gdzie mogę to kupić – i tym razem ja muszę to zrobić 🙂 Pozdrawiam

  • To nie jest prawdziwy model tylko dekoracja – nie działa, nie kręci filmów, nie robi zdjęć… ale zachwyca 🙂 Kupiłam to w sklepie meblowym w Wieliczce rok temu – jedyny egzemplarz 🙂

   • Gosia

    piękna ta dekoracja 🙂