Obserwuj:
Przyjemności

porządek rzeczy

porządek rzeczy, uporządkowanie, sprzątanie, organizacja w głowie, kalendarz papiery wartościowe, notes, sudio sweden

Ostatnie dwa tygodnie minęły w mgnieniu oka. Najpierw były święta i cały rytuał związany z przygotowaniami do nich, później powrót do codzienności, pracy i spraw domowych. Z dnia na dzień było coraz więcej rzeczy do zrobienia, a czułam się jak na karuzeli, która przyspiesza zamywając mi obraz przed oczami. Chaos był coraz większy, a moje poczucie panowania nad sytuacją, spadło z krzesełka przy trzecim obrocie.

Potrzebowałam chwili do zastanowienia, do uporządkowania myśli i zapanowania nad bałaganem. Dałam sobie wolne od bloga, zwolniłam tempo na Instagramie. Bo miałam dość.

Jakiś czas temu, zupełnie przypadkiem trafiłam na podcasty Marcina Iwucia, autora bloga Finanse Bardzo Osobiste. O ile tematyka finansów niewiele mnie interesowała, o tyle z przyjemnością słuchałam rozmów na tematy biznesowe: budowania własnej marki osobistej, czy motywacji do działania, które dawały solidnego kopniaka. Któregoś dnia, włączyłam podcast o porządkowaniu finansów osobistych i realizowaniu budżetu domowego. Zaczęłam go słuchać i totalnie przepadłam! Sens tworzenia domowego budżetu zamyka się w jednym zdaniu: „zrobić budżet to wskazać swoim pieniądzom, dokąd mają iść, zamiast się zastanawiać, gdzie się rozeszły” którego autorem jest John Maxwell.
I pomyślałam sobie: ja też tak chcę!

porządek rzeczy, uporządkowanie, sprzątanie, organizacja w głowie, kalendarz papiery wartościowe, notes, sudio sweden

Mamy w domu trzy sypialnie: największa jest nasza, najmniejsza Llii. Jest jeszcze ta pośrednia, w której jest sporo miejsca… i sporo gratów. Odkąd wprowadziliśmy się do domu, a było to kilka lat temu, ten pokój pełni funkcję bliżej nieopisanego składu rzeczy różnych. Kilka dni temu powiedzieliśmy „dosyć” i postanowiliśmy zapanować nad chaosem, który tam się zadomowił na dobre. Nad sprzętem sportowym, narzędziami, ubrankami, zabawkami, dokumentami, książkami i nie wiadomo czym jeszcze.
Długi weekend jest dobrym momentem, by się zabrać za porządek w sypialni nr 2. Gdzieś pomiędzy koszeniem trawy w ogrodzie, a grillowaniem z sąsiadami.

porządek rzeczy, uporządkowanie, sprzątanie, organizacja w głowie, kalendarz papiery wartościowe, notes, sudio sweden

Jest jeszcze milion innych rzeczy, które wymagają mojej (naszej) uwagi i uporządkowania. Muszę się pozbyć niezliczonej ilości drobiazgów: świeczników, wazonów, obrazków i innych dupereli, które tylko zabierają miejsce w spiżarni. Książek, tych które już przeczytałam i do nich nie wrócę, i tych które wiem, że nigdy nie przeczytam, bo nie ma  między nami chemii. Ubrań, których już nie noszę i tych których nigdy nie założę…

Nawet nie chodzi tylko o sam fakt posprzątania, ale o znalezienie porządku, i zrzucenie pewnych myśli z głowy.
Bo jest lżej.
I tak mi lepiej.

 

 Na zdjęciu:

kalendarz, notesy: Papiery Wartościowe

słuchawki: Sudio Sweden (-15% na hasło STABRAWA15)

książka: Lo Vintage Detail

Zegarek: Daniel Wellington

Magazyn: & Living

Jeśli to co robię inspiruje Cię - poleć mnie proszę swoim znajomym :)

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Wpisy, które Cię zachwycą:

  • W moim przypadku jest tak, że jeżeli potrzebuję coś przemyśleć, poukładać sobie na nowo w głowie, to zaczynam od porządkowania swojego otoczenia. To już nawyk 🙂 I mam wtedy czas na refleksję i odgruzowanie życia z niepotrzebnych przedmiotów.

    • W 100% się zgadzam. Ja czuję że pokój który mamy zawalony gratami niepotrzebnie zabiera mi myśli i nie pozwala się skupić na innych tematach. Więc czas to zmienić. Miłego weekendu!

  • Uważam, że porządek i ład w domu oraz miejscu pracy wówczas jest ład i porządek w życiu osobistym 😉

    • Powiem tak: mając posprzątaną kuchnię raczej nie przełoży się na porządek np. w finansach. Ale porządek w kuchni na pewno będzie sprzyjał realizowaniu porządku w innych obszarach, bo wspomnianą kuchnie będę mieć z głowy 🙂

  • Ja bardzo lubię minimalizm, bo nie ma wtedy problemu wazoników itp 🙂 A weekend majowy to rzeczywiście dobry pomysł na porządki. Ja chyba jednak bardziej niż na mieszkaniu skupię się na porządkowaniu zawartości głowy 😀